GABA

Co je GABA? Recenze, účinky, dávkování, zkušenosti s používáním

Kyselina gama aminomáselná (GABA) je přirozeně se vyskytující aminokyselina, která v mozku funguje jako neurotransmiter. Neurotransmitery fungují jako chemičtí poslové. GABA je považována za inhibiční neurotransmiter, protože blokuje nebo inhibuje určité mozkové signály a snižuje aktivitu ve vašem nervovém systému.

Když se GABA naváže na bílkovinu v mozku známou jako GABA receptor, vyvolá uklidňující účinek. To může pomoci při pocitech úzkosti, stresu a strachu. Může také pomáhat předcházet záchvatům.

GABA 750 mg iHerb
GABA 750 mg
⚡️ Pomáhá při depresi ⚡️
⚡️ Snižuje stres a úzkost ⚡️
⚡️ Zlepšuje spánek ⚡️
⚡️ Uvolňuje a uklidňuje ⚡️
⚡️ Posiluje koncentraci ⚡️
❤️ Vřele doporučujeme! ❤️
➡️ Přečtěte si více a nakupte na iHerb ⬅️

Díky těmto vlastnostem se GABA v posledních letech stala také oblíbeným doplňkem stravy. Částečně proto, že není dostupná z mnoha potravinových zdrojů. Jediné potraviny, které GABA obsahují, jsou fermentované, například kimči, miso a tempeh.

Jak dobře ale tyto doplňky fungují? Přečtěte si další informace o vědeckých poznatcích o potenciálních výhodách doplňků stravy s GABA.

Kyselina γ-aminomáselná nebo kyselina gama-aminomáselná, obecně známá pod zkratkou GABA, je nejběžnější formou kyseliny γ-aminomáselné.

Proč lidé užívají doplňky stravy GABA?

Podle výroční zprávy Global Emotions Report společnosti Gallup[1]Gallup 2020 Global Emotions Report: https://www.gallup.com/analytics/324191/gallup-global-emotions-report-2020.aspx více než 40 % dospělých na celém světě uvedlo, že v roce 2020 zažilo rekordně vysokou úroveň stresu. Toto číslo může být zvýšené kvůli pandemii, ale od roku 2015 se neustále zvyšuje. Zejména Američané mají neuvěřitelně vysokou úroveň stresu. A s chronickým stresem přicházejí problémy téměř ve všech částech těla, což dramaticky ovlivňuje kvalitu vašeho života.

V době chronického nebo nízkého stresu – nebo pokud chcete zlepšit svůj spánek, který může také pomoci zmírnit stres a naopak – se můžete obrátit na jeden z nejlepších stavebních kamenů vašeho těla: GABA. GABA neboli kyselina gama-aminomáselná je aminokyselina a hlavní inhibiční neurotransmiter ve vašem mozku. Užívá se jako doplněk stravy z mnoha důvodů, přičemž jejím hlavním cílem je pomoci vám cítit se během dne soustředěněji.

Přirozený uklidňující účinek GABA na mozek vedl k nesčetným tvrzením o používání doplňků GABA ke snížení stresu. Příliš mnoho stresu je mimo jiné spojováno se špatným spánkem, slabším imunitním systémem a vyšším rizikem deprese. Lidé s určitými zdravotními potížemi mohou mít navíc nižší hladinu GABA. Mezi tyto stavy patří např:

  • záchvatové poruchy
  • pohybové poruchy, jako je Parkinsonova choroba
  • porucha pozornosti s hyperaktivitou
  • úzkost
  • panická porucha
  • poruchy nálady, například deprese

Někteří lidé s těmito stavy užívají doplňky stravy GABA, které jim pomáhají zvládat příznaky.

Jak účinné jsou doplňky stravy GABA?

O účinnosti doplňků GABA toho není mnoho známo. Odborníci vlastně nevědí, kolik GABA se skutečně dostane do mozku, když se konzumuje jako doplněk nebo potravina. Některé studie však uvádějí pozitivní účinky užívání doplňků GABA. Zde se podívejte na některé výzkumy, které stojí za populárnějším využitím GABA:

Zlepšené schopnosti myšlení a plnění úkolů

Studie z roku 2015[2]γ-Aminobutyric acid (GABA) administration improves action selection processes: a randomised controlled trial. Laura Steenbergen, Roberta Sellaro, Ann-Kathrin Stock, Christian Beste & Lorenza S. Colzato: https://www.nature.com/articles/srep12770 zjistila, že člověk zvýšil svou schopnost stanovit si priority a plánovat činnosti, když užíval 800 miligramů (mg) GABA denně. Přestože studie byla malá a zúčastnilo se jí pouze 30 zdravých dobrovolníků, ukázala, jak může suplementace GABA podpořit lepší myšlení.

Snížení stresu

Starší studie z roku 2012[3]Oral intake of γ-aminobutyric acid affects mood and activities of central nervous system during stressed condition induced by mental tasks. A. Yoto, S. Murao, M. Motoki, Y. Yokoyama, N. Horie, K. Takeshima, K. Masuda, M. Kim & H. Yokogoshi: https://link.springer.com/article/10.1007/s00726-011-1206-6 zjistila, že užívání 100 mg GABA denně pomáhá snižovat stres způsobený duševními úkoly. Stejně jako mnoho dalších studií týkajících se GABA byla i tato studie malá a zúčastnilo se jí pouze 63 účastníků.

Zotavení po tréninku a budování svalů

Výzkumná studie z roku 2019[4]Oral Supplementation Using Gamma-Aminobutyric Acid and Whey Protein Improves Whole Body Fat-Free Mass in Men After Resistance Training. National Library of Medicine. Maya Sakashita, Utano Nakamura, Noriko Horie, Yasuhiro Yokoyama, Mujo Kim and Satoshi Fujitab: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6522239/ požádala 21 zdravých mužů, aby jednou denně po dobu 12 týdnů užívali doplněk syrovátkového proteinu nebo syrovátkového proteinu plus GABA.

Účastníci prováděli dvakrát týdně stejná cvičení a výzkumníci měřili výsledky. Vědci zjistili, že kombinace syrovátkového proteinu a GABA zvýšila hladinu růstového hormonu ve srovnání se samotným syrovátkovým proteinem.

Přestože se jednalo o další malou studii, vědci dospěli k závěru, že doplňky GABA mohou pomoci budovat svaly a napomáhat regeneraci při tréninku. Doporučili, aby vědci provedli další studie.

Úzkost

Podle článku z roku 2006 dvě velmi malé studie zjistily, že účastníci, kteří užívali doplněk GABA, měli během stresové události větší pocit uvolnění než ti, kteří užívali placebo nebo L-theanin, další populární doplněk.

V článku se také uvádí, že relaxační účinky se projevily do hodiny po užití doplňku.

Vysoký krevní tlak

Některé malé, starší studie hodnotily použití přípravků obsahujících GABA ke snížení krevního tlaku.

V jedné studii z roku 2003 bylo zjištěno, že denní konzumace fermentovaného mléčného výrobku s obsahem GABA snižuje krevní tlak u osob s mírně zvýšeným krevním tlakem po dvou až čtyřech týdnech. To bylo srovnáváno s placebem.

Studie z roku 2009 zjistila, že užívání doplňku stravy Chlorella obsahujícího GABA dvakrát denně snižuje krevní tlak u osob s hraniční hypertenzí.

Nespavost

V malé studii z roku 2018[5]Safety and Efficacy of Gamma-Aminobutyric Acid from Fermented Rice Germ in Patients with Insomnia Symptoms: A Randomized, Double-Blind Trial. National Library of Medicine. Jung-Ick Byun, Yu Yong Shin, Sung-Eun Chung, and Won Chul Shin: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6031986/ účastníci, kteří si vzali 300 miligramů (mg) GABA hodinu před spaním, usnuli rychleji než ti, kteří užívali placebo. Po čtyřech týdnech od zahájení léčby také uváděli zlepšení kvality spánku.

Neurotransmiter GABA

Doplněk GABA (kapsle, tablety, nápoje a další): hodnocení zákazníků

V životě jsou chvíle, kdy je nemožné usnout, usínáte dlouho po půlnoci a druhý den jste celí vyčerpaní, zdrcení a vůbec nejste schopni pracovat. Myslíte si, že přijde večer a tu noc rychle usnete, ale nebylo tomu tak. Nechci brát prášky na spaní, upozornila jsem na GABA. Jako součást kyseliny gama-aminomáselné (GABA), která zlepšuje mozkový oběh, snižuje úzkost, má uklidňující účinek, pomáhá při depresích a nespavosti. Normalizuje hladinu glukózy. Kapsle jsou malé velikosti, nejsou problémy s polykáním. užíval 1 kapsli před spaním. Účinek je patrný okamžitě, usnul bez problémů, probudil se také, během dne nebyla ospalost. Abych zaznamenala vyrovnanější stav při užívání sama, také neřeknu, asi pro úplný klid je třeba brát 2 kapsle denně. Dobrý lék. Líbí se mi to prosím!

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

GABA 750 mg iHerb
GABA 750 mg
⚡️ Pomáhá při depresi ⚡️
⚡️ Snižuje stres a úzkost ⚡️
⚡️ Zlepšuje spánek ⚡️
⚡️ Uvolňuje a uklidňuje ⚡️
⚡️ Posiluje koncentraci ⚡️
❤️ Vřele doporučujeme! ❤️
➡️ Přečtěte si více a nakupte na iHerb ⬅️

Pocházím z nefunkční rodiny. Celý život bojuji s chronickou depresí, úzkostí, poruchou spánku, sebevražednými myšlenkami a ADHD. Je to můj životní styl. Nikdy jsem nevyhledala terapeuta. Mám evidentní problémy s důvěrou & nemohu si to dovolit. Mým terapeutem jsou knihy. Nedávno jsem prodělala dva potraty z jedné strany na druhou. Pak jsem začala svou cestu za zdravím. Uvědomila jsem si, že mé problémy s kognitivním vývojem v letech formování spolu s fyzickými problémy, jako je adrenalinová únava, narušená střeva, hormonální nerovnováha atd. (vše vedlejší produkt dlouhodobého života v toxickém prostředí), které komprimovaně přispívají k nedostatečné produkci neurotransmiterů. NIKDY jsem si nemyslel, že je možné se z deprese vyléčit. Poprvé jsem si vzal tuto pilulku v noci 12. července. Druhý den ráno jsem brečela radostí! Poprvé jsem zažila, jaké to je být “normálním člověkem”. Cítila jsem se, jako by se ze mě zvedl temný mrak. Také jsem pochopil, proč má většina normálních lidí problém pochopit depresi.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

V posledních čtyřech letech po smrti mého syna při nehodě jsem se cítila v depresi a beznaději. Nikdy jsem nedokázala překonat smutek a nedokázala jsem o tom racionálně přemýšlet. Kdykoli jsem se o to pokusila, celé hodiny jsem jen plakala. Snažila jsem se cvičit, jíst zdravě, brát vitamíny, vstávat brzy z postele, ale tyto věci nefungovaly podle očekávání, protože jsem měla stále “zamlženou” mysl a nedokázala jsem pořádně myslet ani se soustředit. Mohla jsem spát 12 hodin v kuse a nikdy jsem se necítila odpočatá. Po 3 dnech užívání jsem se jednoho dne náhle probudil před budíkem a měl jsem pocit, že je všechno normální a že všechno, co jsem prožil během posledních 4 let, byla jen noční můra. Také jsem se cítila odpočatá po pouhých 7 hodinách spánku. Teď už můžu myslet na svého syna a na to, jak moc mi chybí, ale přemýšlet racionálně a konečně můžu mít své období smutku. Dělala jsem nějaké testy s tímto doplňkem a moc dobře to nefunguje, pokud necvičím alespoň 3x týdně. Nejsem si jistá, jestli jsem měla deprese nebo bipolární poruchu, ale ať už to bylo cokoli, teď je to pryč. Beru 1 kapsli před spaním a další po hodině plavání.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

Celý život jsem měla velké problémy s nespavostí, ale konečně jsem našla produkty, které mě znovu uspaly. Můj problém spočívá v tom, že se budím uprostřed noci a nemůžu usnout. Nyní užívám 500 mg GABA s PS (fosfatidylserin), 100 mg, a 250 mg glycinátu hořečnatého, a to mě uspí na zbytek noci, aniž bych se ráno cítila ospalá. Hořčík je tak důležitý, že pokud máte užívat pouze 1 doplněk, je to právě Glycinát hořečnatý! Nepoužívejte DHL jako způsob přepravy do Kanady už není dobrý. Budou vám účtovat drahé poplatky za zprostředkování a budete muset vyplnit plnou moc a dát jim důvěru s číslem kreditní karty a budete muset čekat na potvrzení až 2 týdny. Při mé poslední objednávce od IHERBS za 200 dolarů mi naúčtovali 85 dolarů na daních a poplatcích zprostředkovatelům, když samotné daně měly být kolem 30 dolarů. Doporučuji použít poštu (USPS), bude to trvat déle, ale je šance, že nebudete muset platit navíc, jakmile se dostane na celnici.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

Nespavost jsem trpěla 15 let kvůli fibromyalgii a také mám těžkou úzkostnou poruchu z posttraumatické stresové poruchy. GABA jsem objevil, když jsem zkoumal, jak funguje valium (které jsem užíval). GABA užívám už téměř 2 roky a FUNGUJE. Vyřešila můj problém s nespavostí a výrazně mě zklidnila. Užívám ji pouze na noc, protože mě opravdu velmi uspává (pro mě, to je to hlavní.) Nezdá se, že by měla nějaké vedlejší účinky, kromě občasného krátkého mravenčení, když ji užívám na lačno. Druhý den po něm nemám “kocovinu”. Jediné problémy jsem měla, když jsem se ho pokusila přestat brát “za studena” – vrátila se mi úzkost. Další problém byl, když jsem si ho vzal a pak se snažil zůstat vzhůru. Je zřejmé, že míchání s alkoholem, drogami, Benadrylem nebo jakýmkoli jiným tlumivým prostředkem není dobré a není nutné. Tento produkt bych vřele doporučila. Trvalo asi 2-3 týdny, než se dostavil plný účinek, ale od začátku pomohl.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

Používám několik produktů dohromady a vidím vliv na mou náladu! Jsem šťastnější, energičtější, pozitivnější…! Přes den používám DOPA MUCUNA, DMAE a GABA a před spaním 5-HTP a SAMe. Občas něco z toho vynechám, ale výsledky se stále dostavují. Mám to všechno rád a budu to používat i nadále (možná kromě SAMe bcs je to příliš drahé a nevidím až tak velký rozdíl, pokud používám jen 5-HTP).

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

Můj manžel léta užíval léky na spaní. Přestože mu lékař říkal, že nejsou návykové, prostě bez nich nemohl spát. Nakonec jsme se rozhodli, že musí existovat lepší řešení. Po delším zkoumání jsme se rozhodli vyzkoušet GABA. No, udělaly to… okamžitě! Nebylo žádné období odvykání, prostě si vzal GABA jednu noc a spal jako miminko. Bere 3 kapsle asi hodinu před spaním. Vřele doporučuji všem, kteří trpí problémy se spánkem, nebo těm, kteří se chtějí zbavit těch hrozných léků.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

Neuvědomil jsem si, jak moc mám nedostatek GABA. Můj praktický lékař mi před dvěma týdny navrhl, abych si objednala z vašich stránek (stejně jako on). Začala jsem užívat jednu kapsli denně a nyní užívám dvě, dvakrát denně na lačno. Pocit tepla v obličeji a těle je docela povznášející a cítím se mnohem jasněji a bystřeji. Rozhodl jsem se opustit zaměstnání, omezil jsem alkohol & těším se na nové kapitoly svého života. V životě je samozřejmě mnoho proměnných, nicméně mé oči jiskří a fyzický pocit je zcela určitě pozitivní. Moc děkuji za poskytnutí skvělého produktu, dopravu zdarma a rychlé dodání (& malý dárek)! Vše nejlepší pro váš tým, hodně lásky!

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

Před několika lety mi byla diagnostikována těžká panická porucha a psychiatr, ke kterému jsem chodil, mi chtěl nasadit benzodiazepiny, ale jako vyléčený narkoman jsem je nechtěl brát. O GABA jsem se dozvěděl, když jsem navštěvoval kurz o neurotransmiterech. Zjistil jsem, že na mou úzkost funguje skvěle. Byl to pro mě skutečný dar z nebes, kontroluje mou úzkost, aniž by mě skutečně uspával. Původně jsem ji dostávala od bylinkářky, která si za ni účtovala vysoké částky, pak jsem našla iHerb.com. Vynikající cena, vynikající služby, dostal jsem balíček, když jsem měl… žádný zmatek, žádný povyk. Od té doby jsem si začala pořizovat další bylinné doplňky.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

Jsem do GABA zamilovaná! V případě potřeby ji používá celá moje rodina. Opravdu vám během 20-30 minut poskytne velmi uklidňující úlevu. Můžete skutečně cítit, jak působí; cítíte jakési brnění, které vám prochází tělem, což je zpočátku trochu zvláštní, ale přesto uvolňující. Jen se ujistěte, že máte a) správné dávkování pro sebe a/nebo své děti, b) co nejlepší účinek za své peníze.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

Všechny ostatní léky jsme vysadili, protože toto je jediná věc, která našemu synovi přinesla nějaký výsledek. Jedná se o vynikající produkt a cena je nejlepší, jakou jsem viděl na světě. Udělám si ještě nějaké zásoby DOBŘE TEĎ BYLY NAŠE SKLADY VYPRODÁNY, TAK JSEM OBJEDNALA další 4 kusy. Moje žena, která má deprese je bere a samozřejmě můj nějaký s ADD je bere a také, já, 41 letý muž, a beru, abych se cítil uvolněnější a soustředěnější, a opravdu fungují! Méně napětí a úzkosti, nižší srdeční tep, lepší schopnost zvládat stres, mnohem lepší odolnost při nudné, ale důležité práci, jako je účetnictví. Jelikož mám vlastní firmu a stále pracuji na plný úvazek jako opravář elektroniky, tyto pilulky Gaba mi opravdu pomáhají udržet se nad věcí.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

Asi před třemi lety jsem začala mít záchvaty paniky. Nikdy jsem nevěděla, co s nimi lidé prožívají, a lehkovážně jsem je odmítala. Dokud jsem jeden nedostala. Už nikdy více. Přepadaly mě v noci a trvaly mnoho hodin. Je to děsivá věc, kterou člověk musí prožívat. Sám jsem se léčil lahví vodky o obsahu 1,75 l týdně. Pila jsem 5 i 6 džbánků najednou (džbánek = 1,5 unce) a záchvaty se zhoršovaly. Mnohem horší. Objednal jsem si GABA. Od té doby, co jsem otevřel láhev GABA, jsem se nenapil. Už se nestresuji (tolik). Moje noci jsou klidné. Než jsem našla tento produkt, byla jsem v totálním sebedestrukčním režimu. Teď už ne. Dávejte pozor na to, co říkám, přátelé… funguje to. Prostě a jednoduše. Funguje to.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

Zjistil jsem, že tento produkt je účinným řešením mé úzkosti. Několik měsíců jsem trpěl intenzivními záchvaty úzkosti, některé další méně akutní a rychlé intenzivní tím více zůstávají po celé dny. Když jsem začal užívat GABA měl velmi silný záchvat a akutní úzkost kromě velkého zklidnění. Snižoval jsem dávku, až jsem dosáhl ideálu. Dnes beru 1 / 3 nebo 165 mg + / – 1 hodinu GABA před spaním. A nyní cítím tak lehké účinky a prospěšné pro mou úzkost. Nally, 500mg účinek na rozdíl ode mě, mi dal hodně úzkosti, už s dávkou 165mg’m má skvělé výsledky. Doporučuji ho.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

Vím, že existuje určitá nejistota ohledně toho, zda doplňky GABA mohou procházet hematoencefalickou bariérou, takže mnoho účinků může být způsobeno placebem. Nicméně pro mě to dělá zázraky se spánkem. Melatonin užívám (bez něj spím jen 4-6 hodin), ale se dvěma problémy: Člověk by měl melatonin cyklovat, ale když ho přeruším, nemůžu spát (jako dřív). Také se mi občas zdají hrozné sny a často se budím s bušícím srdcem a myšlenkami. Tento doplněk pomohl s obojím, takže teď se snažím cyklovat obojí a zdá se, že to funguje docela dobře. GABA nepoužívám jinak než před spaním, protože mi zpomaluje myšlenky (což je příjemné, pokud máte úzkost, ale ne pro každého). Člověk by si také měl dávat pozor, aby se mu v systému nehromadila, takže je dobré mít nějaký čas od doplňku pokoj. Někteří lidé doporučují užívat ho každý druhý den, jiní užívat méně než jednou kapsli (nebo obojí). Koupím znovu.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

GABA jsem již dříve znala jako antistresový doplněk, který se zde v Japonsku přidává do čokoládových výrobků a pomáhá zvládat stres. Lidé v Japonsku obvykle pracují dlouho do noci a to se podepsalo i na mně jako na osobě trpící PCOS. Není to ani měsíc, co jsem začala tento doplněk užívat, a stále jsem se pořádně nevyspala, ale jedno mohu říct: po jeho užívání, i když nejsem schopná spát 8 a více hodin, se po probuzení cítím méně unavená. Piji ho společně s melatoninem a glutathionem na lačno těsně před spaním. Na rozdíl od toho, co tvrdí jiní lidé, mě to sice neuspává, ale to je asi tím, že mám těžkou nespavost, ale můžu říct, že mi to pomáhá, co se týče relaxace, protože jsem v posteli neměla záchvaty úzkosti (což se mi často stává, když jsem to nepila). Zatím ho budu užívat dál. Začala jsem ho dávat i manželovi, aby si dobře odpočinul.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

GABA mi byla doporučena mimo jiné odborníkem na výživu pro hubnutí a budování svalové hmoty. Užívám ji již měsíc (třikrát denně na lačno). Výsledky. Večerní dávka (užívaná před spaním) mě ohromila, protože poprvé po dlouhé době dobře spím a probouzím se svěží. (Trpím chronickou nespavostí). Myslel jsem si, že tento báječný spánek je vedlejší účinek, ale ve skutečnosti jsem se teď dočetl, že je to hlavní účel tohoto doplňku. Nejsem si jistý účinkem na hubnutí, protože hubnu a docela dobře, ale může to být tím, že také dělám přerušovaný půst. Možná k tomu přispívá i GABA, ale to nemohu změřit. Nicméně to, že mám celý den pocit pohody v extrémně stresujícím životě, je rozhodně měřitelné.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

Nejsem si jistá, jestli bych bez nich vydržela celý den. Beru 3, 3x denně. Moje úzkost se vymykala kontrole. Odmítám jít k doktorce, aby mi dala léky, takže vždycky hledám způsob, jak si pomoci, aniž bych tam musela jít. Přečetla jsem si o přípravku Gaba a hned jsem si ho objednala. To mi doslova zachránilo život. Moje úzkost je téměř nulová a nyní se mi nedělá vyrážka ani se netřesu úzkostí. Pokud ji neberu, pozoruji obrovský rozdíl. Zkoušel jsem 750 gramů (po lahvičce 500 gramů), dvakrát denně a tato potence mi nefungovala… Vrátil jsem se k 500 gramům, 3x denně, a zase jsem v pohodě.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

Vzal jsem si to a nic to neudělalo, vzal jsem si to jindy a cítil jsem se tak jasný – nepamatuji si, že bych byl někdy předtím tak jasný, úplně jsem se zbavil mozkové mlhy, o které jsem ani nevěděl, že jsem měl. Vzala jsem si další dávku, moc to neudělalo, nevím, ještě jsem nepřišla na to, jak to nejlépe brát, ale je to dobré, pokud to dokážete brát správným způsobem, dávala bych pozor na to, abyste toho nevzali moc, je to silné, experimentujte s tím – pokud to dokážete správně, je to úžasné! Zjistil jsem, že to není návykové, ale asi 2 dny po užití jsem měl pocit, že nemůžu jasně myslet, ale to vyprchalo a teď jsem v pohodě, takže žádné dlouhodobé škody – hurá! Ano, doporučuji GABA. Prosím, ohodnoťte tuto recenzi jako užitečnou.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

To je nutné mít, pokud trpíte depresí, úzkostí, poruchami spánku, chemickým poškozením mozku. Tento doplněk má úžasné síly při pomoci s poškozeným nervovým systémem problémy (které většina z nás má) A propojení neurotransmiterů signály, které jsou klíčové pro správné fungování mozku stejně. Dodá vám pocit klidu a vrátí vám kontrolu v oblastech, se kterými mnozí bojují. Byl jsem schopen více zůstat v klidu a soustředit se, aniž bych měl pocit, že se mi trhají nervy, a závodit s myšlenkami, které je těžké ovládnout. To opravdu skvěle pomáhá ve všech těchto oblastech. Je geneticky nemodifikovaný, takže tělo jeho vlastnosti vstřebá efektivněji. Beru to s Now značky 200 mg 5-HTP a oni dělali zázraky Úleva ve mně a mé ženy života. To samo o sobě, a zejména v kombinaci s 5-HTP by mohl velmi dobře nahradit pro všechny deprese, úzkosti nebo duševní poruchy Léky – které mají velmi negativní vedlejší účinky. Gaba bude Vaší vstupenkou!

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

GABA jsem si objednal poprvé a jsem ohromen jejím účinkem! Beru jednu 500 mg kapsli ráno na lačný žaludek, jak je uvedeno na krabici, a udržuje mě mnohem klidnější a méně stresovaný celý den. Zkusila jsem si vzít ještě jednu tabletu před spaním a musím říct, že to nijak neovlivňuje můj spánek, ale nemám žádné problémy se spánkem. Také jsem zkusil vzít dvě kapsle ráno (1000 mg) a asi za půl hodiny jsem pocítil svalovou slabost, brnění v rukou a také trochu závratě. Trvalo to asi hodinu a pak to odeznělo. Asi zůstanu u dávky 500 mg najednou. Shrnuto: skvělé na mírnou úzkost, ale pozor na dávkování.

Hodnocení zákazníků iHerb. Zřeknutí se odpovědnosti: Nejedná se o lékařské nebo odborné poradenství.

Jaké jsou vedlejší účinky doplňků stravy GABA?

Je nezbytné dodržovat všechny pokyny, ať už jde o užívání doplňků stravy nebo léků, které napodobují nebo mají za cíl zvýšit hladinu GABA.

Nežádoucí účinky léků

Lidé, kteří užívají léky, které napodobují nebo mají za cíl zvýšit hladinu GABA, by měli pečlivě dodržovat pokyny svého lékaře nebo lékárníka.

Jejich nadměrné užívání nebo kombinace s alkoholem či opioidy může vést k depresi centrálního nervového systému (CNS)[6]GABA Receptor. National Library of Medicine. Mary J. Allen; Sarah Sabir; Sandeep Sharma: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK526124/. To může způsobit zpomalení organismu tak, že osoba již nemůže dýchat. To může být život ohrožující.

Doplňky vedlejší účinky

Klinické studie naznačují[7]United States Pharmacopeia (USP) Safety Review of Gamma-Aminobutyric Acid (GABA). National Library of Medicine. Hellen A. Oketch-Rabah, Emily F. Madden, Amy L. Roe, and Joseph M. Betz: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8399837/, že užívání až 120 miligramů (mg) GABA denně ve formě doplňků po dobu 12 týdnů pravděpodobně nezpůsobí nežádoucí účinky.

Lidé by měli být opatrní při jejich užívání s jinými léky.

Jejich užívání s léky na vysoký krevní tlak nebo epilepsii může zvýšit účinek těchto léků.

Před užíváním jakýchkoli doplňků stravy by se lidé měli vždy poradit s lékařem a ujistit se, že ví, jaké léky již dotyčný užívá.

Úřad FDA nereguluje doplňky stravy stejně jako léky. Lidé by měli dbát na to, aby nakupovali pouze od renomovaných prodejců a společností.

Souhrn

GABA se v těle přirozeně tvoří a pomáhá podporovat spánek, zmírňovat úzkost a chránit mozek. Léky, které napodobují její účinek, mají důležité využití při léčbě epilepsie a léčbě bolesti. Někteří lidé užívají doplňky stravy, ale vědci stále zkoumají, jaký přínos mohou mít[8]What to know about GABA, Medically reviewed by Nancy Hammond, M.D. — Written by Rachel Nall, MSN, CRNA: https://www.medicalnewstoday.com/articles/326847[9]Neurotransmitters as food supplements: the effects of GABA on brain and behavior. National Library of Medicine. Evert Boonstra, Roy de Kleijn, Lorenza S. Colzato, Anneke Alkemade, Birte U. Forstmann, and Sander Nieuwenhuis: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4594160/[10]γ-Aminobutyric acid (gamma-aminobutyric acid), Wikipedia.org: https://en.wikipedia.org/wiki/%CE%93-Aminobutyric_acid.

Před použitím doplňků stravy GABA při jakémkoli onemocnění je nejlepší poradit se s lékařem. Ten může doporučit, abyste nejprve vyzkoušeli lékařsky ověřenou léčbu. Pokud používání doplňků stravy GABA podpoří, poradí dotyčnému, jak tak bezpečně učinit.

Recenzi připravila Svetka Gaba. Jsem výzkumník a tester doplňků stravy. Studuji výživu, biologii a neuropsychologii.

Referencias:

Referencias:
1 Gallup 2020 Global Emotions Report: https://www.gallup.com/analytics/324191/gallup-global-emotions-report-2020.aspx
2 γ-Aminobutyric acid (GABA) administration improves action selection processes: a randomised controlled trial. Laura Steenbergen, Roberta Sellaro, Ann-Kathrin Stock, Christian Beste & Lorenza S. Colzato: https://www.nature.com/articles/srep12770
3 Oral intake of γ-aminobutyric acid affects mood and activities of central nervous system during stressed condition induced by mental tasks. A. Yoto, S. Murao, M. Motoki, Y. Yokoyama, N. Horie, K. Takeshima, K. Masuda, M. Kim & H. Yokogoshi: https://link.springer.com/article/10.1007/s00726-011-1206-6
4 Oral Supplementation Using Gamma-Aminobutyric Acid and Whey Protein Improves Whole Body Fat-Free Mass in Men After Resistance Training. National Library of Medicine. Maya Sakashita, Utano Nakamura, Noriko Horie, Yasuhiro Yokoyama, Mujo Kim and Satoshi Fujitab: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6522239/
5 Safety and Efficacy of Gamma-Aminobutyric Acid from Fermented Rice Germ in Patients with Insomnia Symptoms: A Randomized, Double-Blind Trial. National Library of Medicine. Jung-Ick Byun, Yu Yong Shin, Sung-Eun Chung, and Won Chul Shin: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6031986/
6 GABA Receptor. National Library of Medicine. Mary J. Allen; Sarah Sabir; Sandeep Sharma: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK526124/
7 United States Pharmacopeia (USP) Safety Review of Gamma-Aminobutyric Acid (GABA). National Library of Medicine. Hellen A. Oketch-Rabah, Emily F. Madden, Amy L. Roe, and Joseph M. Betz: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8399837/
8 What to know about GABA, Medically reviewed by Nancy Hammond, M.D. — Written by Rachel Nall, MSN, CRNA: https://www.medicalnewstoday.com/articles/326847
9 Neurotransmitters as food supplements: the effects of GABA on brain and behavior. National Library of Medicine. Evert Boonstra, Roy de Kleijn, Lorenza S. Colzato, Anneke Alkemade, Birte U. Forstmann, and Sander Nieuwenhuis: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4594160/
10 γ-Aminobutyric acid (gamma-aminobutyric acid), Wikipedia.org: https://en.wikipedia.org/wiki/%CE%93-Aminobutyric_acid
Svetka Gaba's Blog
Deja un comentario

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: